Telefon   +421 905 166 151

Mail  Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Služby

Fólie s ktorými realizujeme izolácie:

PVC Fólie:
Hydroizolačná fólia na báze PVC sú vyrábané z mäkčeného polyvinylchloridu, preto sa tiež niekedy označujú ako mPVC alebo PVC-P. Jedná sa o hydroizolačnú fóliu k vytváraniu najmä jednovrstvových hydroizoláciou nielen plochých, ale za určitých podmienok aj šikmých striech. Tieto fólie sú použiteľné aj k hydroizoláciu balkónov alebo terás, samozrejme s použitím nášľapnej vrstvy, napr. Z dlažby na plastových podložkách, alebo sú vyrábané aj pochôdzne varianty s profilovaným povrchom proti pošmyknutiu.

TPO/FPO fólie:
Hydroizolačná fólia TPO/FPO sú vyrábané z termoplastických (TPO) alebo flexibilných (FPO) polyolefínov. Tento materiál sa vyznačuje vysokou pevnosťou, rozmerovou stálosťou a optimálne rozťažnosťou. Tento materiál neobsahuje na rozdiel od PVC žiadne zmäkčovadlá, nedochádza k ich postupnému odparovaniu a preto si fólie dlhšiu dobu zachováva svoje úžitkové vlastnosti. Na rozdiel od PVC fóliou so TPO (FPO) znáša s polystyrénom alebo asfalty.

 

Priemyselná zóna

 

Čo sú hydroizolačné fólie?

Hydroizolačná fólia je jednovrstvová vodotesná membrána s výstužou alebo bez výstuže. Je vyrobená na báze plastomérov a elastomérov a sú s ňou spojené procesy odborne nazývané kalandrovanie, extrudovanie a mazanie.

Fólia je pri výrobe spájaná rôznymi technikami buď horúcim vzduchom alebo pomocou obojstranne lepiacej pásky. Pri izolovaní strechy postačí položiť jednu vrstvu fólie, ktorú mechanicky kotvíme k ploche strechy. Fólia je elastická, odolná voči ozónu a UV žiareniu. Je dobre tvarovateľná, odolná proti prerasteniu koreňov, kyslým dažďom aj prelietavému ohňu.
Jej výhodou je tiež nízka hmotnosť, minimálna údržba, spájanie presahov bez použitia ohňa a možnosť aplikovať ju na všetky sklony strechy.

 

Stavební robotník na streche

 

Nevýhodou je náchylnosť k mechanickému poškodeniu, k prepáleniu a plošné zmeny.

Hydroizolačný systém na báze fólií z mPVC a TPO je určený pre vytvorenie povlakovej hydroizolácie striech a spodných stavieb. Uplatnenie nachádza na všetkých typoch objektov od rodinného domu až po rozsiahle bytové, polyfunkčné a priemyselné objekty. Využíva sa na novostavbách a aj pri rekonštrukciách budov. Je vhodný pre široké spektrum konštrukčných variant striech, čiže striech plochých, šikmých, jednoplášťových, dvojplášťových, pre strechy mechanicky kotvené,lepené, alebo priťažené a zelené strechy a terasy. U spodných stavieb je to izolácia proti zemnej vlhkosti, tlakovej vode i radónu.

 

Stavební robotník s vŕtačkou

 

Od roku 2007 zrealizovaných viac ako 2 500 000 m²
plochých striech nielen na Slovensku ale aj v zahraničí